O ofercie
Zapraszamy Państwa do udziału w organizowanych przez Fundację ORBE szkoleniach z zakresu politologii, filozofii, prawa oraz pozyskiwania środków na badania naukowe i działalność edukacyjną.
Prowadzący szkolenia członkowie i współpracownicy Fundacji to uznani eksperci w swoich dziedzinach, posiadający szerokie doświadczenie dydaktyczne. Nie tylko są nauczycielami akademickimi, ale poszczycić się mogą dużym doświadczeniem projektowym.
Jako Fundacja skupiamy się na szeroko rozumianej działalności dydaktycznej. W ramach swojej misji przeprowadzamy szkolenia i kursy dla różnych grup wiekowych, zawodowych i społecznych. Przykładowo zorganizowaliśmy kurs z prawa pracy dla nauczycieli akademickich uwzględniający zmiany w polskim ustawodawstwie dot. szkolnictwa wyższego, przeprowadziliśmy szkolenie dla żołnierzy NATO przebywających w Polsce, a przestawicieli korpusu dyplomatycznego stacjonującego w Warszawie cyklicznie zapraszamy na spotkania dotyczące aktualnej sytuacji politycznej w naszym kraju. W ramach realizowanego projektu finansowanego ze środków UE, prowadzimy kursy z zakresu prawa, filozofii i etyki. Jako Fundacja specjalizujemy się również w pozyskiwaniu środków na dofinansowanie działalności naukowej i edukacyjnej.
Poniżej znajdą Pańswto niezbędne informacje dotyczące aktualnej oferty szkoleniowej Fundacji ORBE. Co więcej, jeżeli potrzebują Państwo innych szkoleń mieszczących się w kompetencjach naszej kadry, jesteśmy otwarci na współpracę.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego.
ARCHIWUM
Dotychczas przeprowadziliśmy następujące szkolenia:
- Prawo pracy w świetle Ustawy 2.0
- Problemy etyczne we współczesnym świecie
Spriorytetyzuj się!
Trudno wymówić, nie łatwo zrobić, ale warto wciąż sprawdzać, co jest dla Ciebie ważne!
W codziennych życiu nie łatwo jest zachować harmonię nie tylko między życiem zawodowym i osobistym, ale przede wszystkim harmonię wewnętrzną. Biegnąc od jednego obowiązku do drugiego często zapominamy, o co nam w życiu chodzi, co jest dla nas ważne, czyli po co to całe zabieganie.
W czasie szkolenia będziesz miał okazję zatrzymać się i przyjrzeć, jakie wartości są dla Ciebie ważne i czy faktycznie codzienne wybory są w zgodzie z Twoimi osobistymi celami. Jest to praca, która odwołuje się do najważniejszego narzędzia, którym dysponujemy – naszego rozumu. To racjonalne myślenie najtrafniej pozwala nam określać cele i sposoby ich realizacji.
Życie w zgodzie z własnymi priorytetami często nie jest łatwe i wymaga wysiłku i wyrzeczeń, ale przynosi niezwykłą satysfakcję. Określenie indywidualnych celów daje najsilniejszą motywację do podejmowania aktywności zawodowych, samorozwoju, zadbania o siebie i bliskich.
Dwudniowe szkolenie w atrakcyjnym miejscu pod Warszawą zakłada część wykładową, pracę własną oraz możliwość konsultacji indywidualnych. Ma to być czas pełen spokoju, który pozwoli nabrać nowej motywacji do realizacji celów zawodowych i prywatnych.
RAMOWY PLAN SZKOLENIA
DZIEŃ I (21.05.2020)
9.00-11.00 – recepcja
11.30 – 13.00 – interaktywny wykład cz. I
13.00 – 14.00 – obiad
14.30 – 15.00 – wprowadzenie do zadań indywidualnych
(czas na pracę własną i konsultacje indywidualne), przerwa kawowa
18.00-19.00 – kolacja
19.00 – 20.00 – interaktywny wykład cz. II
DZIEŃ II (22.05.2020)
8.00-9.00 – śniadanie
9.30 – 11.00 – interaktywny wykład cz. III
11.00-11.30 – przerwa kawowa
11.30 – 12.00 – wprowadzenie do zadań indywidualnych
(czas na pracę własną i konsultacje indywidualne)
14.00- 15.00 – obiad
15.00-15.30 – podsumowanie szkolenia
Koszt szkolenia z zakwaterowaniem i wyżywieniem: 1750 zł.
Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres: kontakt@inop.edu.pl
Dla zorganizowanych grup jesteśmy w stanie przeprowadzić kurs w innym, ustalonym indywidualnie miejscu i terminie.
Prowadzący
dr Karolina Kochańczyk-Bonińska – filozof i wykładowca uniwersytecki. Prócz pracy akademickiej od zawsze angażuje się w działania społeczne, jest współzałożycielką Fundacji, prowadzi warsztaty z etyki, w tym ze współczesnych problemów etycznych. Wierzy, że zdolność racjonalnego myślenia jest najwspanialszym narzędziem, którym człowiek dysponuje na swojej drodze do szczęścia. Filozofii rozumianej jako poszukiwanie prawdy nie chce sprowadzać tylko do akademickich debat, ale jej uczyć jej jako sposobu mądrego życia. Jest min. członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Filozofii Praktycznej (American Practical Philosophy Association). Prywatnie od piętnastu lat żona jednego męża i matka trzech synów.