Drugie urodziny INoP

W tym miesiącu Fundacja obchodzi swoje drugie urodziny. Od 2017 roku intensywnie działamy na rzecz badań, edukacji oraz popularyzacji nauki. Od początku funkcjonowania wydawnictwa INoP opublikowaliśmy już ponad 20 książek w trzech seriach wydawniczych, a kolejna seria (Fundamenta) i następne książki wkrótce ujrzą światło dzienne. Nie sposób nie wspomnieć też Polish Journal of Political Science. Czasopismo wydawane od 2013 roku, najpierw w postaci Working Papers, a potem Research Papers otrzymało w tym roku z MNiSW dofinansowanie na wydanie kolejnych numerów kwartalnika on-line w języku angielskim.

W ciągu dwóch lat nie tylko poszerzyliśmy grono współpracowników, ale i partnerów – obecnie nasze działania w różnoraki sposób wspiera 11 organizacji, firm oraz instytucji. Nasza współpraca opiera się na współorganizacji wydarzeń i projektów, a także na wzajemnym wsparciu inicjatyw poprzez ich promocję.

Obecnie największym realizowanym przez Fundację projektem jest Uniwersytet dla Juniorów i Seniorów dofinansowany ze środków europejskich Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Całkowita wartość tego projektu to niemal milion złotych.

Poza tym włączyliśmy się w przygotowanie centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, organizowanej przez Uniwersytet Warszawski. Zorganizowaliśmy również międzynarodową konferencję „Interdisciplinary Research as a Modern Challenge for Science” w Krakowie. Naszym najnowszy przedsięwzięciem są Brunch Briefings for Diplomats, które mają na celu przybliżenie działającym w Polsce jednostkom dyplomatycznym aktualną sytuację na polskiej scenie politycznej. Pierwsze spotkanie już za nami, a następne już w grudniu.

Nie zwalniamy tempa i nadal pracujemy nad rozwojem Fundacji. Z okazji rocznicy powstania życzymy sobie jeszcze więcej zapału do pracy, pomyślnie rozparzonych kolejnych wniosków grantowych, wsparcia darczyńców i głów pełnych pomysłów.